Witamy w trakcie remontu naszego skelpu on-line.

Koszyk (0) Zamknij

No products in the cart.

Home Blog Zako Skate Konkurs #zakostreet - relacja z wyników

Konkurs #zakostreet – relacja z wyników

W związku z bardzo zadowalającym obrotem wydarzeń związanych z ostatnim konkursem i jeszcze z poprzednim, oto prezentujemy Wam efekty i wyniki konkursu #ZAKOSKATE – jak w prawdziwym konkursie należy.

Konkurs polegał na tym, żeby nagrać i zmontować w całość kilka fajnych trików, szczególnie na punktowane są te na streecie.

Oczywiście wszystkie filmiki możecie sobie oglądnąć na instagramie, pod hasztagiem ZAKOSTREET.

Dead line został wyznaczony na niedziele 8 lipca – dlatego też z prezentacją pójdziemy według kolejności zgłoszeń. Fascynująca bardzo jest dla mnie natura człowieka w obliczu dead lajnu. Zawsze się wydaje, że jest tak dużo czasu i można spełnić swoje zamierzenia i wyobrażenia, a w efekcie okazuje się, że jest za 5 dwunasta i zaraz będzie kupka po obiedzie. Takie schorzenie nazywa się prokrastynacja, ale może to chodzi o coś zupełnie innego, bo to też wynika z perfekcjonizmu i lęku przed skonfrontowaniem swoich wyobrażeń z rzeczywistością, a może to dopiero stres i adrenalina ostatniej chwili, tak jak ostaniej próby motywuje nas do zrobienia czegoś niesamowitego. Dość często się z tym zmagam i po latach doświadczeń uważam, że warto jest się wysilić, wczuć się moment a wszystko płynie i dzieje się wtedy kiedy należy.

Rozpisuję się nad tym tak bardzo, ponieważ praktycznie wszystkie zgłoszenia wpłynęły na konkurs w ostatnim dniu, aż do ostaniej chwili deadlajnu. Finalnie do konkursu zgłoszono 7 montaży. Prezentacja filmików według kolejności zgłoszeń:

 

1. @dawid.deskorolka – Dawid Zakrzewski – z nad morza.

Pierwszym zgłoszeniem jest varial heelflip. Ten skater dostaje pochwałę za wczesne zgłoszenie, bo był pierwszy. Trick też dostaje pochwałę, varial heelflip z murka to jest coś – to coś oznacza wcale nie łatwy trick, dodatkowo zrobiony z murka już po zmroku. Dużym wyróżnieniem jest fakt to zgłoszenie przyszło aż z nad morza, przynajmniej tak się domyślamy. Po dokonaniu wstępnego rozeznania, jest to ziomek Opory. Bardzo nas cieszą koneksje z nad morza, niczym współpraca międzymiastowa, może skaterzy będą mieli zniżkę na pociąg Sopot-Zakopane. Też plus za troczek na streecie, co prawda nie jest to street w Zako (nie martw się, to Cie nie dyskwalifikuje . Kamerzysta komentuje, że jednak jakość szmatława, a na koniec wykrzykuje wiwat radości a zaraz po nim jeszcze krzyczy “Zako…” i film się kończy, ale wierzymy, że krzyczy “Zakopane!” – duże brawa.

 

2. @jan.pierzchala – Jan Pierzchała – Zakopane

Jan Pierzchała – znany jako “Dolphin flip”, w tym sezonie zdecydowanie przyprogresował, co dobrze widać na tym filmiku, niestety obecnie cierpi z powodu kontuzji kostki i obecnie nie może jeździć. Montaż nagrał i wrzucił już trochę wcześniej, ale jak najbardziej takie działania akceptujemy i przyjmujemy do konkursu. Bardzo fajnie było oglądnąć ten montażyk, są też tricki na streecie na zakopiańskich spotach. Asortyment flipów jest coraz większy, a mina po odjeździe 36o flipa ze schodka jest warta milion ! – wielkie brawa.

 

3. @zdupcajmiztym – co jest – “Zmiotka skate” – Zakopane

Przede wszystkim nick, trochę wulgarny, to się dość mocno rzuca na front, prawdziwe imię i nazwisko nie jest podane, więc tak naprawdę nie wiem kim on jest, jednak słyszałem, że wołali na niego: “Zimiotka”. Możliwe, że obecny nick rozprawia się z poprzednim. Nie mniej jednak, ja wiem jak ten skater jeździ, również znacznie przyprogresował – sam widziałem, potencjał jest płomienisty, jednak ten filmik, z ciekawym wykorzystaniem lupy jako obiektywu Fish-eye też jest filmikiem starszym, bo już brał udział w poprzednim konkursie i w teraz w tym, jednak można szybko stwierdzić, że kickflip z kratki pod lidlem choć fajny to konkursu nie wygra (nie chodzi tu tylko o wygraną, sam udział już dostaje plus, ale jeśli jest już jakiś zapał to chcemy go rozpalić bardziej) Plus za styl, trochę kojarzy mi się z Jamnikiem z Krakowa, bardziej w sensie całości skatera a nie tylko tricku. Dlatego apelujemy: “Bring back the Zmiotka skate” – domagamy się świeżych tricków i nagrywek. Duże brawa.

 

4. @emielregis_ – Karol Prędki – Wolsztyn ?

Oto nasz nowy kolega – Karol. Możliwe, że był kiedyś u nas, ale w tym momencie nie pamiętam. Karol złożył fajny montaż, jest jeszcze trochę początkujący ale tricki wchodzą coraz lepiej. Ma bardzo fajny skatepark do dyspozycji, właśnie się zastanawiam skąd jest Karol, i też widać ze lubi jeździć na Bowlu. Może Karol był i jeździł na ZakoBowlu, jeśli ktoś o tym wie to niech mi powie. Muzyczka fajna, widać, że Karol jeździ bo lubi i dobrze się przy tym bawi, a o to w tym chodzi. Ale czekaj, teraz spostrzegłem. Wiem gdzie jest ten betonowy skatepark – to Wolsztyn, pod Poznaniem aż, daleko od Zakopanego, ale byłem tam raz. Całkiem fajny skatepark, kiedy bylem na szkoleniu cukierniczym w Wolsztynie to udało mi się znaleźć ten park i trochę pojeździć. Jest dużo kątów i rurek, szczególnie jedna duża, życzymy Ci Karol żebyś zrobił na niej bs lipslida !!!  – wielkie brawa.

 

5. @karoltoporowski – Karol Toporowski – Zakopane

Wielki banger – bardzo miło oglądało się ten montażyk. Duży plus za dobór muzyczny. Plus za białe spodnie. Plus za spot za kościołem. Bardzo wysmakowane i wyraźny fajny styl. Progres tego Karola zasługuje na oklaski, trója ze schodów na placu również. – Wielkie brawa.

6. @szymon_46 – Szymon Gąsienica-Gliwa

Szymon_46 to już nawet taki zakobowl locals, tylko czemu 46? bo aż tyle lat to on nie ma. Nie miej jednak, Szymon spowodował, że kopara opadła wszystkim pewnie już po pierwszym melonie z bowla, a potem leci z bangierami do oporu, a filmik podpisuje “tak na szybko”, że niby to “tylko takie tam”, nie wydaje mi się czy to wszystko było tak na szybko, a może było … ??? Troche nagrywek z sezonu się uzbierało, bardzo fajnie się oglądało i super było to zobaczyć zmontowane w całości. Szymon jest jednym ze starszych młodszych i jest stałym bywalcem Zako Bowla ale i też jednym z najaktywniejszych streetowców w Zako. Ten filmik to niemal że promo video, jeszcze trochę i może cosik z tego będzie 🙂 Szymon wygrał poprzedni konkurs, czyżby położył konkurencję na łopatki? – wielkie brawa.

7. @targarianskate – Targarianie – Nowy Targ

Targarian Skate czyli ekipa z Nowego Targu – to już nie Nogi Węża, tylko Targarianie, trochę jak husaria, budzi respekt. To zgłoszenie wpłynęło jako ostanie, w ostatnich sekundach, niczym ostania próba w ostaniej sekundzie w ostaniem przejeździe, ostaniego przystanku Street League w Poroninie. Tutaj stawka jest wysoka i chłopaki się postarali. Podobno faktycznie wszystko nagrali w jeden dzień, co jest możliwe bo akurat w tą niedzielę była ładna pogoda. Duży plus i brawa dla całej ekipy, bo jest to zgłoszenie właśnie ekipy, a jak wszyscy wiemy, w dobrej ekipie jeździ się najlepiej. Bardzo dużo tricków i dość dużo streetu. Szczególnie w pamięci mi został trick – ollie na boarda na słupek i zejście z indy grabem. Dużo skaterów i dużo tricków, bardzo proszę o pełną listę występujących. W Nowym Targu też są niezłe miejscówki, może warto było by się kiedyś tam przejechać. A póki co to czekamy na full video od ekipy Targarian. Wielkie brawa.

 

I oto prezentujemy wynik:

3…

 

2…

 

1…

Zwycięzcą konkursu jest: Karol Toporowski

  • Styl szefa pięknie się prezentuje i trója na placu zasługuje na duży szacun. Przyjdź do skateshopu po nagrody.

Wyróżnienie dodatkowe “nagroda niespodzianka” dla Szymona_46 – również proszę się zgłosić do skate shopu.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim który wzięli udział, wielkie gratulacje dla Was, cieszymy się niezmiernie, że jeździcie. Zajawa.

Dla wszystkich uczestników przewidujemy również nagrody za dobre chęci – dostaniecie wkrótce informacje.

 

Tekst: Rzankos

Źródła zdjęć: Instagram.com

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.